Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.kart.edu.ua/handle/123456789/8197
Назва: Пристрій захисту електрообладнання
Автори: Терьошин, Віктор Миколайович
Бабаєв, Михайло Михайлович
Панаріна, Євгенія Миколаївна
Білоусов, Олександр Федорович
Ключові слова: електрообладнання
блок керування
блок силовий
симістор
джерело живлення
генератори імпульсів
трансформатор струму
Дата публікації: 2008
Видавництво: Міністерство освіти і науки України ; Державний департамент інтелектуальної власності
Бібліографічний опис: Пат. № 83580 Україна Пристрій захисту електрообладнання / винахідники : В. М. Терьошин, М. М. Бабаєв, Є. М. Панаріна, О. Ф. Білоусов ; володілець : Українська державна академія залізничного транспорту ; заявл. 22.12.2006 ; опубл. 25.07.2008, Бюл. № 14.
Короткий огляд (реферат): 1. Пристрій захисту електрообладнання, що містить блок керування і силовий блок, що являє собою паралельне з'єднання гілок, кожна з яких складається з послідовно з'єднаних апаратів захисту й симістора, причому кожний апарат захисту відповідає умові IH ³ KПІР , де ІН - номінальний струм апарата захисту, ІР - розрахунковий струм електрообладнання, КП = 1,05 ¸ 2,0 - коефіцієнт запасу, а співвідношення номінальних струмів апаратів захисту кратне Кі, тобто І2Н=І1Н/К2, І3Н=І2Н/К3 і до ІnН=І(n-1)Н/Кn, де Ki = 2 ¸7 - коефіцієнт пропорційності, І1Н, І2Н, І3Н ... ІnН- номінальний струм апарата захисту відповідно до першої, другої, третьої й n-ї гілок, блок керування містить джерело живлення, вхід якого підключений до нейтрального проводу і фази електрообладнання на вході силового блока, вимірювальний орган, що включає в себе генератори імпульсів і трансформатор струму, який є входом багатоканального компаратора, виконаного на операційних підсилювачах, неінвертувальний вхід одного з яких та інвертувальний вхід інших операційних підсилювачів під'єднані до подільника опорної напруги, а інший вхід кожного операційного підсилювача - до виходу трансформатора струму, вихід кожного генератора імпульсів з'єднаний з ланцюгом керування свого симістора, причому кількість операційних підсилювачів, генераторів імпульсів і каналів компаратора дорівнює числу апаратів захисту в силовому блоці, який відрізняється тим, що блок керування додатково має фіксатор нуля напруги, який складається з компаратора й транзисторного ключа, і орган часового збігу, який складається з логічних елементів типу "I" по одному в кожному каналі компаратора вимі- рювального органа, причому один вхід кожного логічного елемента з'єднаний з виходом транзисторного ключа, інший вхід - з виходами компаратора вимірювального органа, а вихід кожного логічного елемента з'єднаний із входами генераторів імпульсів. 2. Пристрій захисту електрообладнання за п. 1, який відрізняється тим, що фіксатор нуля напруги містить компаратор на основі операційного підсилювача і транзисторний ключ, вхід якого з'єдна- ний з виходом операційного підсилювача, а вхід операційного підсилювача з'єднаний з виходом випрямляча, вхід якого з'єднаний з однієї із вторинних обмоток трансформатора напруги джерела живлення.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.kart.edu.ua/handle/123456789/8197
Розташовується у зібраннях:2008

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
patent83580.pdf346.57 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.